Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jason Momoa z główną rolą w Just Cause!

Square Enix szykuje dla fanów kolejny film. Obecnie trwają prace na planie „Tomb Raider”, niedawno ogłoszono, że filmu doczeka się również „Sleeping Dogs”, a dziś dowiadujemy się, że gwiazdą ekranizacji „Just Cause” będzie Jason Momoa.

Reżyserią projektu zajmie się Brad Peyton („San Andreas”, „Podróż na Tajemniczą Wyspę”), który w swoich planach ma już adaptację innej gry – „Rampage”, zapowiedzianą na 2018 rok. Scenariusz adaptacji „Just Cause” przygotował John Collee („Pan i władca: Na krańcu świata”, „Darwin. Miłość i ewolucja”, „Tarzan: Legenda”). Portal Variety odnosi, że fabuła filmu będzie opierać się o trzecią odsłonę popularnej serii gier.

Głównym bohaterem serii „Just Cause” jest Rico Rodriguez, tajny superagent CIA o kryptonimie Skorpion. Jego pracą jest obalanie skorumpowanych rządów i wrogich reżimów. W „Just Cause 3” zadaniem Skorpiona było wyswobodzenie mieszkańców wyspy Medici od bestialskich rządów dyktatora.

W założeniach twórców film ma być połączeniem kina akcji z komiksowymi widowiskami. Jak na razie nie znamy choćby przybliżonej daty premiery produkcji. Projekt powstaje na zlecenie DNA Pictures, ASAP Entertainment, Vertigo Entertainment, Prime Universe Films oraz Supernova Entertainment.