Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jason Statham kontra Megalodon (zdjęcie)

Magazyn Empire podzielił się nową oficjalną fotografią promującą widowisko „Meg”, w którym aktor zmierzy się z ogromnym, prehistorycznym rekinem.

Jason Statham zagra jedną z głównych ról w ekranizacji opowiadania „Meg” Steve’a Altena. Film wyreżyseruje Jon Turteltaub („Skarb narodów”, „Uczeń czarnoksiężnika”, „Rush Hour”).

Scenariusz „Meg” napisali Belle Avery oraz Dean Georgaris. W obsadzie obok Stathama pojawią się także Ruby Rose, Bingbing Li, Rainn Wilson, Jessica McNamee, Ólafur Darri Ólafsson, Robert Taylor, Masi Oka i Cliff Curtis.

Oficjalny opis produkcji:

Pięć lat wcześniej ekspert od nurkowania, komandor Jonas Taylor, napotkał nieznane zagrożenie w niezbadanych głębinach Rowu Mariańskiego, które zmusiło go do przerwania wykonywanej misji i pozostawienia części swojej załogi. To tragiczne w skutkach zdarzenie doprowadziło do jego zwolnienia ze służby w atmosferze skandalu. Jednak tym, co ostatecznie zrujnowało jego karierę, małżeństwo i odebrało mu reszki honoru, była niczym niepoparta, niewiarygodna historia o przyczynie katastrofy. Taylor utrzymywał, że jego jednostkę zaatakowało gigantyczne, ponad 20-metrowe stworzenie, którego gatunek miał wyginąć ponad milion lat temu. Jednak kiedy na dnie oceanu osiada uszkodzona łódź podwodna z byłą żoną komandora pośród członków załogi, to właśnie on otrzymuje telefon. Chwytając szansę przywrócenia dobrego imienia czy też porywając się na samobójczą misję, Jonas musi stawić czoła swoim lękom i zaryzykować życie swoje oraz każdego członka załogi uwięzionego w głębinach, zadając sobie jedno pytanie: Czy to możliwe, że Carcharodon Megalodon — największy morski drapieżnik, jaki kiedykolwiek istniał, nadal żyje… i poluje na kolejne ofiary?

Film został zrealizowany w technice 3D i IMAX, a premierę zaplanowano na 10 sierpnia 2018 roku.

meg jason statham