Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jessica Chastain w obsadzie Mercury 13

Aktorka dołączyła do obsady serialu o roboczym tytule „Mercury 13”. Show powstanie na zlecenie ITV Studios America i przedstawi widzom historię kobiet pracujących w NASA w latach 60.

Twórcami „Mercury 13” zostali Todd Komarnicki („Perfect Stranger”, „Sully”), który przygotuje scenariusz oraz Christina Wayne („Uwięziony”, „Stróż prawa”, „I’m Dying Up Here”), która pełnić będzie funkcję producenta. Jak na razie jedynym nazwiskiem potwierdzonym w obsadzie show jest Jessica Chastain („Interstellar”, „Marsjanin”, „Crimson Peak. Wzgórze krwi”, „Wróg numer jeden”).

W 1961 roku, gdy cały świat z zapartym tchem śledził losy astronautów z misji Mercury 7 (drugi w historii amerykański orbitalny załogowy lot kosmiczny), naukowiec William Randolph Lovelace II, współpracujący z NASA, w tajemnicy rozpoczął pewien projekt. Jego celem miało być sprawdzenie czy w kosmos mogą być wysyłane również kobiety. Lovelace do eksperymentu włączył trzynaście najodważniejszych i najbardziej zdeterminowanych pilotek z USA. Z biegiem czasu jego eksperyment stał się znany pod nazwą Mercury 13.