Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jeszcze raz Mroczna Phoenix

20th Century Fox opublikowało kolejny zwiastun widowiska „X-Men: Mroczna Phoenix”, w którym przemieniona Jean pokazuje dawnym towarzyszom, do czego jest zdolna.

Obraz skoncentruje się na Jean Gray, która podczas misji ratunkowej w kosmosie zostaje skonfrontowana z nieznaną siłą, przekształcającą ją w jednego z najpotężniejszych mutantów, Mroczną Phoenix. Wewnętrzna walka z coraz bardziej niestabilną mocą oraz osobistymi demonami sprawi, że tkwiąca weń obca istota wymknie się Jean spod kontroli, stając się zagrożeniem nie tylko dla rodziny X-Men, ale i całego świata.

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Simon Kinberg.

W obsadzie znaleźli się m.in.: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Sophie Turner, Tye Sheridan, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Evan Peters i Jessica Chastain.


Opis dystrybutora:

Jean Grey, jedna z pierwszych członkiń X-Men, nigdy w pełni nie rozumiała głębi i złożoności swojej mocy. Podobnie jak jej mentor i przyjaciel Charles Xavier, Jean potrafi dokonywać niezwykłych rzeczy siłą swego umysłu. Jest ona jednak znacznie potężniejsza niż Charles – i  każdy inny mutant na naszej planecie. Po tym, jak misja powstrzymania kosmicznej katastrofy prawie ją zabija, Jean powraca przemieniona, a doświadczenie, którego doznała, uwalnia prawdziwy potencjał jej nieprawdopodobnej mocy. Jean wymyka się spod kontroli i powoli przemienia się w swoje alter ego, nadprzyrodzoną siłę, znaną jako Mroczny Phoenix i zaczyna zagrażać więzom, które łączą drużynę X-Men. Kiedy X-Men przygotowują się, by odeprzeć kosmiczną inwazję, która może zniszczyć życie na Ziemi, muszą także stawić czoło zagrożeniu, jakie sprowadza na nich jeden z członków ich rodziny.