Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jeźdźca bez głowy czeka remake

Jak donosi Deadline powstaje remake filmu „Jeździec bez głowy”. Do produkcji przymierza się studio Paramount. Co wiemy o projekcie?

Paramount rozwija projekt remakeu „Sleepy Hollow” (1999 r.). Nową odsłonę „Jeźdźca bez głowy” napisze i wyreżyseruje i Lindsey Beer („Sierra Burgess jest przegrywem”).

W widowisku z 1999 r. w reżyserii Tima Burtona główną rolę grał Johnny Depp, który sportretował policjanta prowadzącego śledztwo w małej osadzie terroryzowanej przez tajemnicze morderstwa. Mieszkańcy podejrzewali, że za zbrodniami stoi jeździec bez głowy. Detektyw nie wierzył by za morderstwami zbrodniami stały siły nadprzyrodzone. Obok Deppa w obsadzie pojawili się m.in.Christina Ricci, Katrina Van Tassel, Miranda Richardson, Jeffrey Jones, Christopher Walken i Christopher Lee.

Na razie nie znamy szczegółów fabuły nowej wersji filmu. Scenariusz rozpisze Lindsey Beer, która zajmie się też reżyserią widowiska. Beer nakręciła ostatnio dla wytwórni prequel „Smętarza dla zwierzaków” – produkcję określaną na razie jako „Untitled Pet Sematary Project”.