Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Joaquin Phoenix na nowej fotografii z Jokera

Na początku przyszłego miesiąca zadebiutuje „Shazam!”, jednak to nie jedyna produkcja spod znaku DC, jaką zobaczymy w kinach. Todd Phillips, reżyser nadchodzącego filmu „Joker”, podzielił się z fanami nowym zdjęciem przedstawiającym głównego bohatera. Zobaczcie, jak prezentuje się Joaquin Phoenix w roli Arthura Flecka, jeszcze przed przemianą w postać arcymistrza zbrodni i arcywroga Batmana.

Oficjalny opis produkcji:

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

View this post on Instagram

Editing #Joker

A post shared by Todd Phillips (@toddphillips1) on

W „Jokerze” w reżyserii Todda Phillipsa wystąpią, w roli tytułowej – Joaquin Phoenix, a obok niego pojawią się Zazie Beetz (Sophie Dumond), Robert De Niro, Frances Conroy, Marc Maron oraz Brett Cullen w roli Thomasa Wayne’a.

W filmie zobaczymy również młodego Bruce’a Wayne’a i Alfreda Pennywortha, a zagrają ich odpowiednio: Dante Pereira-Olson („Nigdy cię tu nie było”, „Happy!”) i Douglas Hodge („Dom grozy”, „Nocny recepcjonista”). Angaż do roli ojca Bruce’a Wayne’a, Thomasa, otrzymał Brett Cullen.

Premiera została zaplanowana na 4 października 2019 roku.