Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Joaquin Phoenix został Jokerem

Plotki i spekulacje miały miejsce już od miesięcy, ale wygląda na to, że Phoenix oficjalnie podpisał umowę z Warner Bros. Uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Phoenix zagra w filmie, który przedstawi genezę jednego z najpopularniejszych komiksowych złoczyńców. Aktor wcieli się w Jokera, odwiecznego wroga Batmana.

Informacje o angażu Phoenixa do głównej roli w widowisku Todda Phillipsa pt. “Joker” pojawiały się w mediach od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie. Joaquin Phoenix zagra Jokera, ikonicznego przeciwnika Mrocznego Rycerza w filmie, który nie będzie wchodzić w skład DC Extended Universe. DC Comics przymierza się do stworzenia nowego kinowego uniwersum DC Dark (ew. DC Black), w którym zostaną przedstawione historie niezależne od dotychczas tworzonego DCEU.

Produkcja ta będzie solowym projektem, który ukaże początki Jokera i jego drogę od osoby niezauważonej przez społeczeństwo do przemiany w psychodelicznego złoczyńcę.“Joker” Todda Phillipsa będzie origin-story tego kultowego złoczyńcy Gotham. Zobaczymy jak klęska w karierze komika powoduje, że Joker obiera kryminalną ścieżkę.

Z najnowszych informacji wynika, że twórcy fabuły filmu będą ją pisać w oparciu o komiks Alana Moore’a pt. „The Killing Joke”, a za dodatkową inspirację posłużył im „Król komedii” Martina Scorsese z 1983 roku. Dodatkowo sam Scorsese został jednym z producentów filmu.

Nie znamy jeszcze daty premiery “Jokera”, ale prace na planie w Nowym Jorku mają rozpocząć się już we wrześniu tego roku. Możemy więc założyć, że film trafi do kin pod koniec 2019 roku.

Jednak to nie jedyny film o Jokerze, nad którym pracuje Warner Bros – przynajmniej pojawiają się i takie doniesienia. Podobno Jared Leto powróci do swojej roli – wersji Jokera z „Legionu Samobójców”. To mają być „nowe początki”, coś zupełnie innego od obecnego DCEU.