Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Joe Russo o potwierdza fanowską teorię dotyczącą Infinity War

UWAGA, SPOILERY! Ci, którzy jeszcze nie mają za sobą seansu „Wojny bez granic” mogą sobie zepsuć radość z oglądania. Reżyser „Avengers: Infinity War” potwierdził jedną z fanowskich teorii na temat Kamienia Duszy.

Joe Russo pojawił się w jednym z liceów w stanie Iowa i oczywiście nie mogło zabraknąć pytań dotyczących najnowszej części „Avengers”. Gdzie tak naprawdę skończył Thanos, gdy już wykonał swoje zadanie względem wszechświata? Czy była to teraźniejszość? Niekoniecznie, w końcu była przy nim młoda Gamora… I zdecydowanie nie jest to przeszłość, bowiem Gamora pyta go, czy już tego dokonał. Thanos krótko odpowiada, że tak, a ona pyta, jaki był tego koszt. Thanos wie, że poświęcił wszystko.

Żeby zdobyć Kamień Duszy Thanos poświęcił swoją córkę – jedyną osobę, którą kiedykolwiek kochał. Jednak jeden z fanów twierdzi, że nie jest to jej ostateczny koniec. Uważa, że Gamora może przebywać w Świecie Dusz, w małym wymiarze, który w komiksach służył jako czyściec dla dusz schwytanych przez Adama Warlocka. Świat ten znajduje się w samym Kamieniu Duszy. Jeden z uczniów zapytał Russo, gdzie miała miejsce scena z udziałem Thanosa i młodej Gamory. Oto co odpowiedział.

Tak, jest zasugerowane, że ma to miejsce w Kamieniu Duszy. Wszystko wokół jest pomarańczowe(…).

Gdy zapytano go o to, czy Gamora się tam znajduje, odpowiedział, że tak: – To była z naszej strony próba, ponieważ nie lubimy dwuwymiarowych ról czy trójwymiarowych złoczyńców… Thanos powiedział na koniec, że kosztowało go to wszystko, a jedyną rzeczą, którą kochał, była Gamora. Dlatego na koniec daliśmy ją z powrotem. Chcemy pokazać widzom, że mimo że Thanos jest potworem, to odczuwa prawdziwe emocje. – dodał Russo.

Premiera „Avengers 4” zapowiedziana jest na 3 maja 2019 roku.