Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

John Carter – 5 minutowy klip z filmu

Producenci ze studia Walt Disney wzięli sobie do serca krytykę marketingu superprodukcji science fiction o budżecie 300 mln dolarów pt. „John Carter”, gdyż nowy sneak peek prezentuje efektowną walkę z białą małpę i kilka nowych, świetnych i widowiskowych scen!

Weteran wojny secesyjnej, John Carter, zostaje przeniesiony na Marsa, gdzie odkrywa bujne życie odmiennej planety, której główni mieszkańcy to ponad 3,5 metrowi zieloni barbarzyńcy. Bohater szybko staje się więźniem stworów, a gdy tylko udaje mu się uciec, poznaje Dejah Thoris, księżniczkę, która bardzo potrzebuje jego pomocy.

Twórcą filmu jest Andrew Stanton, mistrz z Pixara, który zdobył Oscara za animacje „Wall-E” i „Gdzie jest Nemo?”. Film jest oparty na książce z 1912 roku pt. „Księżniczka Marsa” Edgara Rice’a Burroughsa, która przez dekady inspirowała największych twórców kina. Przypomnijmy, że niedawno zdjęto embargo na opinie o filmie i zachodnia prasa pochlebnie wypowiada się o „Johnie Carterze” (czytaj więcej).

W obsadzie są Taylor Kitsch, Lynn Collins, Willem Dafoe, Mark Strong, Bryan Cranston („Breaking Bad”), Thomas Haden Church i James Purefoy („Rzym”). „John Carter” jest reżyserskim debiutem Andrew Stantona. Premiera w USA i w Polsce zaplanowana jest na 9 marca.

 

{youtube}6xBaGv5bx0Q{/youtube}