Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

John Carter – nowy 10 minutowy klip z filmu

Na kilka dni przed premierą studio Walt Disney opublikowało 10-minutowy klip z początku superprodukcji science fiction „John Carter” opartej na książce Edgara Rice’a Burroughsa pod tytułem „Księżniczka Marsa”.

Weteran wojny secesyjnej, John Carter, zostaje przeniesiony na Marsa, gdzie odkrywa bujne życie odmiennej planety, której główni mieszkańcy to ponad 3,5 metrowi zieloni barbarzyńcy. Bohater szybko staje się więźniem stworów, a gdy tylko udaje mu się uciec, poznaje Dejah Thoris, księżniczkę, która bardzo potrzebuje jego pomocy.

Twórcą filmu jest Andrew Stanton, mistrz z Pixara, który zdobył Oscara za animacje „Wall-E” i „Gdzie jest Nemo?”. Film jest oparty na książce z 1912 roku pt. „Księżniczka Marsa” Edgara Rice’a Burroughsa, która przez dekady inspirowała największych twórców kina.

W obsadzie są Taylor Kitsch, Lynn Collins, Willem Dafoe, Mark Strong, Bryan Cranston („Breaking Bad”), Thomas Haden Church i James Purefoy („Rzym”). „John Carter” jest reżyserskim debiutem Andrew Stantona. Premiera w USA i w Polsce zaplanowana jest na 9 marca.

{youtube}4HaE5Zs8dAY{/youtube}