Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

John Wick powróci w 2021!

Twórcy dotychczasowych części „Johna Wicka” zapowiedzieli, że premiera czwartej odsłony cyklu będzie miała miejsce 21 maja 2021 roku.

W weekend otwarcia trzeci rozdział „Johna Wicka” zdetronizował „Avengers: Koniec gry”, stając się najbardziej dochodowym filmem tego okresu. Była to też świetna okazja, aby twórcy – po ciepłym przyjęciu widzów, dobrych recenzjach i wysokiej sprzedaży biletów – potwierdzili, że „John Wick 4” powstanie, dodając, że będzie miał premierę 21 maja 2021 roku.

Pierwsza odsłona „Johna Wicka” zarobiła niecałe 90 mln dolarów, podczas gdy sequel z 2017 roku zgarnął 172 mln dolarów. Z kolei trzeci film, który zadebiutował w kinach w zeszły piątek, na obecną chwilę zainkasował 57 mln dolarów w Stanach i kolejne 36 mln dolarów za granicą (łącznie 93 mln), na razie znacznie wyprzedzając „Johna Wicka 2” (w porównaniu z takim samym czasem emisji).

Wiadomość o czwartej odsłonie została ogłoszona za pomocą wiadomości tekstowej, korzystając z tego samego sposobu, jakim zapowiedziano pierwszy zwiastun trzeciego rozdziału: „Służyłeś. Będziesz służyć. John Wick powróci w czwartym rozdziale 21 maja 2021 roku”.