Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Joker idzie po miliard!

„Joker” Todda Phillipsa najprawdopodobniej wkrótce przyniesie twórcom zysk w wysokości miliarda dolarów, a i pewnie uda mu się wyraźnie go przekroczyć.

Choć „Joker” bryluje na srebrnym ekranie od początku października i kilka weekendów z rzędu był triumfatorem box office’u, to wciąż udaje mu się nie najgorzej zarabiać. Obecnie łączna pula z kas dobija do 950 mln dolarów, co wydaje się ogromnym sukcesem finansowym – szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę wyjściowy budżet produkcji wynoszący około 55 mln. Warner Bros. dostało więc jasny sygnał, że autorskie kino superbohaterskie to dobry kierunek.

Premiera filmu „Joker” odbyła się 31 sierpnia na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Wenecji, gdzie wyróżniono obraz Złotym Lwem. Natomiast od 4 października emitowany jest w regularnych kinach.

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

W „Jokerze” Todda Phillipsa wystąpią Joaquin Phoenix (Artur Fleck aka Joker), Zazie Beetz (Sophie Dumond), Robert De Niro (Murray Franklin), Frances Conroy (Penny Fleck), Marc Maron oraz Brett Cullen (Thomas Wayne).

Joker


Źródło: variety.com