Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Joseph Gordon-Levitt rezygnuje z roli i reżyserii Sandmana

Prace nad adaptacją serii komiksów Neila Gaimana „Sandman” trwają, jednak okazało się, że jeden z aktorów ma zamiar opuścić plan zdjęciowy. Joseph Gordon-Levitt poinformował o podjęciu takiej decyzji na swoim Facebook’u. Aktor związany jest obecnie z innym projektem, gdzie na chwilę obecną jest producentem, ale być może wcieli się też w jakąś rolę. Mowa o filmie dotyczącym Ku Klux Klan dla Amazon.

Aktor, który miał zagrać główną rolę oraz zajmować się reżyserią projektu, tak tłumaczy swoją decyzję:

Tak więc, jak zapewne wiecie, jeżeli śledzicie rzeczy takiego rodzaju, jakiś czas temu David Goyer i ja zdecydowaliśmy się podjąć współpracę z Warner Brothers, aby pracować nad filmową adaptacją „Sandmana” Neila Gaimana. Neil pełnił funkcję producenta wykonawczego, zatrudniliśmy wspaniałego scenarzystę – Jacka Thorne’a, i zaczęliśmy bardzo ambitne zadanie, aby stworzyć adaptację jednego z najbardziej uwielbianych i przekraczających granice tytułów w świecie komiksów. Byłem zadowolony z postępów, jakie robiliśmy, chociaż wiele jeszcze było przed nami.

Ostatnio prawa do „Sandmana” przeszły w inne ręce, Warner Brothers przekazali je zależnemu od nich New Line.

Joseph Gordon-Levitt w dalszej części wpisu tłumaczy:

Kilka miesięcy temu zdałem sobie sprawę z obecności ludzi z New Line i po prostu przestałem zgadzać się z nimi odnośnie tego, co sprawia, że Sandman jest tak wyjątkowy i jak adaptacja powinna wyglądać. Więc niestety, zdecydowałem się usunąć z tego projektu. Życzę wszystkiego, co najlepsze zespołowi, aby poruszał się naprzód.

Neil Gaiman nie ma mu tego za złe, o czym poinformował w jednym ze swoich wpisów na Twitterze:

Gaiman tweet

A dla porządku, mój szacunek dla @hitRECordJoe się nie zmniejszył. Poznanie go było najlepszą częścią rundy finałowej. Jest wyjątkowy. – podkreślił Gaiman.