Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Josh Brolin odrzucił rolę w sequelach Avatara, a James Cameron mocno wziął to sobie do serca

Cameron poza wyjątkowo ambitnymi planami na sequele “Avatara” postanowił także dokonać kilku zaskakujących wyborów, jeśli chodzi o obsadę potencjalnych produkcji. Sam Worthington i Zoe Saldana powtórzą swoje role Jake’a Sully’ego i Neytiri, a w produkcji zobaczymy także Sigourney Weaver jako nową postać. Stephen Lang i Matt Gerald w jakiś sposób pojawią się jako swoje uprzednio zmarłe postacie.

Rolę w sequelach zaproponowano także gwieździe produkcji “To nie jest kraj dla starych ludzi” i “Avengers: Infinity War” – Joshowi Brolinowi, jednak aktor nie był zainteresowany. Jego decyzja najwyraźniej mocno nie przypadła do gustu Cameronowi – i od tej odmowy rozpoczęła się między nimi mała wojna.

W jednym z wywiadów poruszenie Camerona wyszło na jaw, co Brolin skomentował później w ten sposób:

Jeżeli nie chcę robić “Avatara”, nie zrobię “Avatara”. James Cameron może mnie wyzywać różnymi p*nymi wyzwiskami. Wszystko jedno. Jeżeli przyjdzie do mnie i zapyta “koleś, dlaczego tak powiedziałeś?” odpowiem: “bo to miało miejsce”.

Pierwszy z sequeli “Avatara” ma pojawić się w kinach 18 grudnia 2020, a trzy kolejne zobaczymy w przeciągu 5 kolejnych lat.