Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jude Law zagra młodego Albusa Dumbledore’a

Oficjalne informacje o angażu do roli młodego Dumbledore’a w drugiej części „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” pojawiły się wczoraj na serwisie pottermore.com. W tę postać wcieli się brytyjski aktor, Jude Law.

Jude Law, którego mogliśmy podziwiać m.in. w takich produkcjach jak „Grand Budapest Hotel”, „Sherlock Holmes: Gra cieni”, „Wzgórze nadziei” czy nadchodzący „Król Artur: Legenda miecza”, zagości w świecie czarodziei od J.K. Rowling. Wcieli się w postać młodego Albusa Dumbledore’a, rówieśnika Gellerta Grindelwalda. W drugiej odsłonie „Fantastycznych zwierząt…” zobaczymy pojedynek tych dwóch magów. W roli Grindelwalda ponownie pojawi się Johnny Depp.

Akcja kontynuacji „Fantastycznych zwierząt…” rozgrywać się będzie wiele lat wcześniej, zanim Dumbledore został dyrektorem Hogwartu. W filmie zobaczymy czarodzieja, gdy zajmował się nauką transmutacji w szkole magii.

Warner Bros. planuje pięć filmów z serii „Fantastyczne zwierzęta”, drugi pojawi się w kinach 16 listopada 2018 roku. Za reżyserię wszystkich odsłon cyklu będzie odpowiadał David Yates, a scenariusze przygotuje sama J.K. Rowling.

law dumbledore face

Cieszycie się z takiego wyboru twórców?