Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jumanji: Przygoda w dżungli prowadzi w box office USA

 

W Stanach Zjednoczonych na pierwszym miejscu zestawienia nadal pozostaje widowisko „Jumanji: Przygoda w dżungli”, a tymczasem na świecie wciąż brak wyraźnego lidera.

„Jumanji: Przygoda w dżungli” zarobiło w ostatni weekend w USA 20 mln dolarów, a dotychczasowe wpływy filmu zza granicy wynoszą 450,80 mln dolarów. Gwiazdami nowej odsłony „Jumanji” są Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart, Karen Gillan i Nick Jonas, a po 5 tygodniach na ekranach film zarobił dla Sony 767,78 mln dolarów, stając się tym samym 12 najbardziej kasowym tytułem 2017 roku.

Na drugim miejscu światowego box office znalazło się hollywoodzkie widowisko „Secret Superstar” (27,2 mln), a w USA drugą lokatę zajmuje dramat wojenny „12 Strong” (16,5 mln na otwarciu) z Chrisem Hemsworthem w roli głównej.

Globalne podium zamyka animacja Pixara „Coco” (7,1 mln), a w USA trzecie miejsce zajęło widowisko akcji „Den of Thieves” (15,3 mln) w reżyserii Christiana Gudegasta z Gerardem Butlerem w roli głównej. „Coco” dzięki wpływom z ostatniego weekendu wskoczył na 13 lokatę najbardziej dochodowych produkcji ubiegłego roku (łącznie na swoim koncie ma już 656,71 mln dolarów).

Warto wspomnieć, że już w czterech państwach zadebiutował „Więzień labiryntu: Lek na śmierć”. Finałowa odsłona kinowej trylogii na podstawie powieści Jamesa Dashnera poradziła sobie świetnie, wszędzie zajmując pierwsze miejsca. W Korei Południowej w 5 dni od premiery film zarobił dla FOX 10 milionów dolarów, a w Australii i Tajwanie w sam weekend zgarnął po 2,2 mln dolarów. Łącznie na swoim koncie produkcja ma 10,4 mln dolarów (od premiery w środę 15,2 mln dolarów), a w tym tygodniu film debiutuje w większości krajów na całym świecie.

Źródło: boxofficemojo.com