Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jurassic World: Battle at Big Rock już do obejrzenia

Twórcy powoli szykują się do kręcenia trzeciego filmu z serii „Jurassic World”, ale w międzyczasie stworzyli krótkometrażówkę „Battle at Big Rock”, zarysowującym sytuację po wydarzeniach z drugiej części cyklu.

Pierwotna emisja filmu odbyła się w sieci FX tuż po premierze „Jurassic World: Fallen Kingdom”. Obecnie krótki metraż dostępny jest na oficjalnym kanale franczyzy w serwisie YouTube.

Obraz opowiada na rodzinnych wakacjach przy tytułowej Big Rock, gdzie na kempingowej wycieczce starali się odnowić więzi, ale w pewnym momencie przeszkodziła im grupa bawiących się dinozaurów. To pierwsze oficjalne ujęcia świata po wydarzeniach z „Fallen Kingdom”.

„»Bitwa at Big Rock« to krótki film, rozgrywający się rok po zdarzeniach z »Fallen Kingdom«”, powiedział Colin Trevorrow w wywiadzie dla Collidera, „Zaprezentowano tam scenę z rodziną na kempingu w Big Rock National Park, jakieś dwadzieścia mil od miejsca, gdzie zakończyła się druga część serii. Jest to też pierwsza konfrontacja ludzi z dinozaurami na wolności”. Gdy został zapytany o to, dlaczego zdecydował się na taki film i kierunek rozwoju odpowiedział, że interesuje go to, jak odtworzone dinozaury wpływają na współczesny świat i jak ich ponowne pojawienie się go ukształtuje.


Źródło: comicbook.com