Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Justice League Dark powstanie pod tytułem Dark Universe

Stanowisko producenta objął Scott Rudin, który będzie pracował nad filmem wspólnie z Guillermo del Toro.

Scott Rudin pracował nad takimi znakomitymi produkcjami jak „To nie jest kraj dla starych ludzi”, „Grand Budapest Hotel” czy „Truman Show”. Teraz wspólnie z Del Toro zajmie się produkcją „Dark Universe” z uniwersum DC Comics. Produkcja powstaje na zlecenie wytwórni Warner Bros.

Jak podaje Tracking Board film przedstawi historię szaleńca, który wykrada starożytne zwoje, by przy ich pomocy doprowadzić do zniszczenia świata. Constantine postanawia go powstrzymać i w tym celu organizuje grupę składającą się z bohaterów. Według del Toro obok Constantina ma pojawić się także Swamp Thing, jednak nie widomo kogo z bohaterów DC zobaczymy jeszcze w „Dark Universe”.

Pierwotny projekt „Dark Universe”, noszący wówczas tytuł „Heaven Sent” zakładał, że drużynę stworzą postacie związane z magią i zjawiskami paranormalnymi DC, m.in. Spectre, Swamp Thing, Deadman, Phantom Stranger, Etrigan oraz Zatanna. Liderem tej grupy również miał być John Constantine.

Prace nad filmem „Dark Universe” mają ruszyć w przyszłym roku. Guillermo del Toro zrezygnował z pełnienia funkcji reżysera, ale zostaje związany z filmem jako producent.