Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Justin Marks o Księdze dżungli 2

W sieci pojawiło się kilka informacji na temat zapowiedzianego przez Disneya na 2019 rok widowiska, „Księga dżungli 2”. O filmie opowiedział jego scenarzysta, Justin Marks.

Okazuje się, że twórcy w sequelu chcą pokazać więcej z dzieł Kiplinga:

Naszym założeniem jest to, by zagłębić się w twórczość [Rudyarda] Kiplinga, ale również nawiązać do pomysłów z archiwum animacji z 1967 roku, które oststecznie nie znalazły się w filmie. Zerknęliśmy już na prace Billa Peeta, jakie przygotował do oryginalnego filmu, a które wówczas odrzucił Walt Disney. Razem z Jonem Favreau przeszukiwaliśmy disnejowskie archiwa w poszukiwaniu pomysłów. – zdradził Marks. – Pozostało mnóstwo Kiplinga do adaptacji. Niedawno ukończyłem pierwszą wersję scenariusza, a przy pracach nad pierwszym filmem również czerpaliśmy inspirację z dzieł Kiplinga przy tworzeniu mitologii dżungli. – dodaje.

Nie chcę spolerować. Historia Kiplinga kończy się wraz z powrotem Mowgliego do ludzkiej wioski. My chcieliśmy to zatrzymać, głównie przez to, że istotne dla nas było przedstawienie historii rodzinnej, opowiedzenie o zachowaniu tożsamości w grupie. Odesłanie Mowgliego do innego miejsca pod koniec filmu nie wydawało się nam dobrym pomysłem. Możliwe, że wrócimy do tego w sequelu. – zakończył scenarzysta.

Jak na razie nie znamy dokładnej daty premiery „Jungle Book 2”, ale Disney zarezerwował sobie kilka dat w 2019 roku, więc możliwe, że jedna z nich będzie docelowo przeznaczona na sequel „Księgi dżungli”.