Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kamienie Nieskończoności stworzą The Eternals?

Wedle jednej z fanowskich teorii tak właśnie będzie. Marvel Studios adaptuje komiksowy świat z pełną swobodą, więc w przypadku stosunkowo – szczególnie w porównaniu do X-Men czy Avengers – mało znanej grupy jaką jest Eternals (pol. Przedwieczni) mogą sobie pozwolić na nieco większą ingerencję. Geneza tego zespołu ma ponoć zostać odtworzona niemal od zera, a Kamienie Nieskończoności mają wpisać się w historie ich pochodzenia.

Jednak ich pierwotni twórcy, Celestianie, wciąż funkcjonują w ramach MCU (jednym z nich był ojciec Star-Lorda, Ego), co nieco komplikuje całą teorię. Ale nie trzeba było czekać długo, aby wątki się połączyły i tak powstała sugestia, że może i rzeczywiście za stworzeniem Eternals będą stały Kamienie Nieskończoności, lecz za użycie ich będzie odpowiadać niebiańska rasa.

Co więcej, w scenie ze „Strażników Galaktyki” – gdzie Kolekcjoner odtwarza film, na którym widać możliwości Kamienia Mocy – widzowie mogli zobaczyć niejakiego Esona, Celestianina władającego właśnie tym artefaktem w celu unicestwienia całej planety. Ma to być wskazówka, kierująca nas na Ziemię, do czasu, w którym inni Celestianie za pomocą Kamieni zaczęli prowadzić eksperymenty na ludziach, tworząc rasę Eternals i ich antagonistów, Deviants. Niektórzy sugerują ponadto, że wizja Esona to tak naprawdę pierwsza kreacyjna próba.

Widowisko „The Eternals” trafi prawdopodobnie do kin w 2020 roku, a za jego reżyserię odpowiada Chloé Zhao („Jeździec”), która stworzy obraz na bazie scenariusza napisanego przez Matthewa i Ryana Firpo („Ruin”)

Wokół obsady filmu wciąż krąży wiele pogłosek. Rzekomo zagra w nim Tomasz Kot, Kumail Nanjiani, Angelina Jolie, Richard Madden czy Keanu Reeves, choć na razie niczego konkretnego nie potwierdzono.

Według komiksów tytułowi “Eternals” to rasa stworzona przez Celestian, mająca stać na straży Ziemi, niejako w opozycji do Deviantów, drugiej rasy wykreowanej przez Celestian. Sami Przedwieczni postrzegani byli przez śmiertelników jako bogowie, zarówno ze względu na ich nadprzyrodzone zdolności, jak i nieskazitelny wygląd.


Źródło: comicbook.com