Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów mógł być zupełnie innym filmem

 

Robert Downey Jr. dostał ogromne wynagrodzenie za odegranie swojej roli w „Wojnie bohaterów”. Mimo że jego kontrakt wygasł jeszcze przed pojawieniem się sequela „Kapitana Ameryki”, to z góry zapłacono mu 40 mln dolarów. To sprawiło, że bracia Russo musieli poważnie rozważyć wszystkie historie, które mieli do opowiedzenia. Jaka była inna, realna opcja, którą widzieli?

Było mnóstwo niedopowiedzeń i kłótni. Kevin Feige miał jedną wizję, natomiast bracia Russo oraz twórcy scenariusza chcieli to zrobić po swojemu. Mieli nawet plan na trzecią część, gdyby umowa nie była do końca uzgodniona. Okazuje się, że „Wojna bohaterów” wcale nie była takim pewnym projektem:

Kiedy rozmawialiśmy o kolejnym filmie po „Zimowym Żołnierzu”, nie było to takie pewne, czy w ogóle zrobimy „Wojnę bohaterów”. Był to spory okres czasu, kiedy badaliśmy różne możliwości na historie Kapitana, których w końcu nie uwzględniliśmy. – mówi Joe Russo.

Gdyby nie doszło do stworzenia „Wojny bohaterów”, inspiracją byłby „Madbomb” Jacka Kirby’ego z 1976 roku. Anthony Russo i jego brat rozważali taką historię do filmu „Captain America 3”:

Był taki okres, gdy omawialiśmy trzeci akt, który miałby się obracać wokół Madbomba z mitologii Kapitana. Nie miałoby to nic wspólnego z „Wojną bohaterów”, a jeżeli nie dostalibyśmy Downeya – w tych bardzo wczesnych, wczesnych rozmowach – ktoś rzucił pomysł na Madbomba, co doprowadziło ludzi do szaleństwa. Prawie przemieniło ich w zombie – ale nie dosłownie. – mówi Anthony Russo.

Jeżeli chcielibyście ponownie obejrzeć „Wojnę bohaterów” to 13 września będzie dostępna na Blu-Ray i DVD.