Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Karen Gillan mogła nie powrócić w kontynuacji Strażników Galaktyki?

 

Wiecie, że nie wszyscy bohaterowie „Strażników Galaktyki” mieli powrócić w sequelu? Początkowo jeden z nich miał zginąć w pierwszej części. Taki zamysł mieli twórcy w odniesieniu do Nebuli (Karen Gillan), sadystycznej, adoptowanej córki Thanosa (Josh Brolin), przyszywanej siostry Gamory (Zoe Saldana). Jednakże reżyser, James Gunn, zdecydował się jej nie zabijać i dzięki temu zobaczymy ją już niebawem ponownie.

Zdecydowanie czułam, że jest miejsce na to, aby w przyszłości rozbudować tę postać, ale w pierwszej wersji miała ona zginąć w pierwszym filmie. Pamiętam, że tak było w scenariuszu. Oczywiście ostatecznie Nebula nie umarła, a potem odkryłam, że pojawi się też w drugim filmie. Zrozumiałam, że będziemy mieli okazję przedstawić te wszystkie wspaniałe rzeczy związane z jej przeszłością i relacje z Gamorą, jej siostrą, więc jestem bardzo szczęśliwa. – mówi Gillan.

Gdyby postać Nebuli uśmiercono, mogłoby to oznaczać straconą okazję. Relacja sióstr może być czymś całkiem ciekawym do zaprezentowania.

Poniżej możecie zobaczyć jedną z usuniętych scen z pierwszej części „Strażników Galaktyki” oraz spot z kontynuacji, która wchodzi do kin już 5 maja.