Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Keanu Reeves zagra Moon Knighta?

Jeszcze przed chwilą szef Marvel Studios Kevin Feige zasygnalizował, że bardzo by chciał zaangażować Keanu Reevesa w produkcje MCU w dowolnej formie, a teraz słynny komiksiarz Bill Sienkiewicz wyraża aprobatę dla pomysłu kolegi po piórze Dana Slotta oraz fanów, aby odtwórca Johna Wicka wcielił się w Moon Knighta.

O tym, że Moon Knight zostanie przeniesiony na ekran mówi się od lat, choć Marvel Studios nie odnosi się dość często do realizacji pomysłu, z drugiej strony nie dementuje też plotek, a w dawnych wywiadach Feige nadmieniał, że mają pewne zamiary względem postaci. Nic dziwnego, że poszukiwania przez fanów idealnego odtwórcy tego bohatera oraz chęć włączenia Reevesa do marvelowej rodziny w którymś momencie się zbiegły – a komiksowi twórcy jak Slott i Sienkiewicz popierają taką wizję, wskazując, że aktor byłby świetnym wyborem.

Dodatkowo Slott wydaje się niezwykle związany z projektem, motywując choćby to, dlaczego akurat Reeves powinien zagrać Moon Knighta.

Jedną z głównych cech Moon Knighta jest zaburzenie dysocjacyjne tożsamości, co w tym konkretnym przypadku oznacza, że posiada cztery indywidualne osobowości, które nierzadko wchodzą ze sobą w konflikty, albo łączą siły, aby rozwiązać jakiś problem. Zobaczenie jak twórcy radzą sobie z tym na ekranie byłoby niezwykle ciekawym doświadczeniem, szczególnie w odniesieniu do wielu powtarzalnych już w filmach schematów. Wskazuje się, że Reeves mógłby odegrać to znakomicie.

Ponadto, bohater o podobnym zaburzeniu David Charles Haller, syn profesora Xaviera, odniósł sukces na małym ekranie w programie “Legion”. Realizacja spotkała się z wieloma pochlebnymi recenzjami, opinie widzów były stosunkowo pozytywne, a łatka jednej z oryginalniejszych produkcji superbohaterskich też na coś wskazuje.

Niedawno po Sieci krążyła również plotka jakoby Reeves przymierzał się do roli w “The Eternals” – mówiono nawet że w charakterze antagonisty. Od pewnego czasu jednak pogłoski cichną.

A kim jest Moon Knight?

Marc Spector to były najemnik, który na skutek wypadków został porzucony na egipskiej pustyni. Jednak czciciele bóstwa Chonsu ocalili go, obdarzając przy okazji nadludzkimi umiejętnościami. Po powrocie do USA, Spector zaczął wypełniać wolę Chonsu, walcząc z przestępczością. Jego moc była niemniej uzależniona od faz księżyca. W pewnym momencie Marc stworzył w swej głowie cztery osobowości: dopuszczającego się makabrycznych czynów Marca Spectera, mieszkającego w ubogim mieszkanku Jake’a Lockeya, miliardera Steve’a Granta oraz Moon Knighta, walczącego z niesprawiedliwością.


Źródło: comicbook.com