Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kelly Marie Tran nękana za swoją rolę w Ostatnim Jedi

Superprodukcja „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” wywołała burzę dyskusji i zaowocowała mieszanymi opiniami fanów sagi, jednak fala hejtu, jaka wylewa się na film już dawno przekroczyła wszelkie granice. Aktorka wcielająca się w postać Rose (Kelly Marie Tran) została zmuszona przez hejterów do skasowania wszystkich wpisów na swoim Instagramie.

Powodem jej decyzji były rasistowskie i seksistowskie komentarze „fanów” cyklu. Konto Tran nadal jest aktywne, ale zapewne kwestią czasu pozostaje jego całkowite usunięcie. W jedynym wpisie jaki znajduje się na profilu aktorki czytamy:

Boje się, ale robię to i tak.

Wcześniej z podobną sytuacją zmagała się inna gwiazda cyklu, Daisy Ridley, która w 2016 roku przedstawiła swoje stanowisko na temat dostępu do broni i została celem internetowych ataków i gróźb.

Za Kelly Marie Tran stanął reżyser filmu Rian Johnson, który w swoich wpisach na Twitterze przyznał, że media społecznościowe są pożywką dla kilku niezdrowych ludzi, którzy chcą wyżywać się na innych, ale sam w ostatnich latach poznał tam również wielu życzliwych fanów „Gwiezdnych Wojen”. Twórca podkreślił, że przeważająca większość ludzi potrafi się zachowywać po ludzku, z miłością i szacunkiem. Nie zawsze musimy się we wszystkim ze wszystkimi zgadzać, ale szacunek to podstawa kontaktów.

Gdy jeden z użytkowników zarzucił Johnsonowi, że okazywanie niezadowolenia to nie trolling, reżyser zaostrzył swoją wypowiedź, mówiąc, że wszyscy doskonale znają różnice między nielubieniem jakiegoś filmu a nękaniem aktorki (lub kogokolwiek innego) do tego stopnia, że decyduje się na całkowite odcięcie się od mediów społecznościowych.