Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kevin Feige prawie odszedł z Marvel Studios przez Captain America: Civil War?

Wszystko wskazuje na to, że „Captain America: Civil War” spowodował małą wojnę domową w Marvel Studios. Wszystko z powodu nieporozumień pomiędzy Kevinem Feigem i Ike Perlmutterem, o których pisaliśmy wcześniej w tym tygodniu.

Jeżeli śledzicie informacje związane z filmem, to dobrze wiecie, że gra w nim wielu aktorów (których trzeba oczywiście opłacić). Dodatkowo wiąże się to jeszcze z dosyć dużym budżetem, z czego Perlmutter nie był zadowolony. Jest on znany ze swojej nadmiernej oszczędności, co doprowadziło do sytuacji, że wraz z całym zespołem kreatywnym Marvela (Alan Fine, Brian Michael Bendis, Dan Buckley i Joe Quesada) próbował zaniżyć skalę „Civil War”.

Feige oczywiście nie był w to zaangażowany i stąd nagłe zmiany, które nastapiły. Oczywiście była to tylko wisienka na torcie długotrwałego sporu pomiędzy Feigem i Perlmutterem. Podobna sytuacja miała miejsce podczas kręcenia „Avengers: Czas Ultrona”. Feige i Perlmutter nie byli w stanie dojść do porozumienia w kwestiach finansowych i w końcu musiało dojść do sytuacji, w której ich drogi się rozejdą. Film „Captain America: Civil War” po prostu to przyspieszył.