Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kiedy dostaniemy zwiastun Venoma 2?

Choć do premiery widowiska pozostało około 3 miesięcy, to wciąż nie otrzymaliśmy oficjalnego zwiastuna. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedział reżyser produkcji, Andy Serkis.

„Venom 2: Carnage” to jedna z wyczekiwanych tegorocznych premier Sony, adaptacja komiksów Marvela. Serkis wyjaśnił strategię marketingową obraną przez twórców filmu. Reżyser podkreślił, że to trwająca nadal pandemia koronawirusa wstrzymuje kampanię promocyjną widowiska.

Możemy się więc spodziewać, że planowana na czerwiec premiera może zostać przełożona, jeżeli sytuacja na świecie nie ulegnie poprawi, a kina wciąż będą zamknięte lub ich działalność znacznie ograniczona:

Jestem bardzo podekscytowany filmem. Nie mogę za wiele teraz o nim zdradzić, bo czekamy na moment, gdy wszyscy będą mogli pójść i cieszyć się filmem w kinach. Mogę powiedzieć, że świetnie mi się nad nim pracowało. Było wspaniale współpracować z ekipą i grupą genialnych aktorów, czele z Tomem Hardym Mam nadzieję, że nikt nie będzie rozczarowany. (…) Myślę, że najczęściej słyszę pytanie: Kiedy w końcu pojawi się zwiastun Venoma?

– podkreśla reżyser kontynuacji historii Eddiego Brocka i kosmicznego symbionta.

W roli głównej roli powróci Tom Hardy, który ponownie wcieli się w Eddiego Brocka, nosiciela kosmicznego pasożyta – tytułowego Venoma. W drugim filmie zobaczymy nowego antagonistę – Cletusa Kasady’ego (Woody Harrelson), a obok nich na ekranie pojawią się Stephen Graham, Peggy Lu, Michelle Williams i Reid Scott. Za kamerą „Venoma 2” stanął Andy Serkis, zaś za scenariusz odpowiada Kelly Marcel.

Początkowo sequel „Venoma” miał pojawić się w kinach w październiku 2020 roku, ale ze względu na pandemię koronawirusa premierę przełożono na 25 czerwca 2021 roku.