Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kiedy rozpoczną się zdjęcia na planie Uncharted?

W zeszłym miesiącu długo wyczekiwana adaptacja gry wideo „Uncharted” w końcu zaczęła zmierzać w dobrym kierunku. Film na podstawie scenariusza Joe Carnahana wyreżyseruje Shawn Levy. Chociaż studio wciąż nie ma ustalonej daty premiery, Shawn Levy w ostatnim wywiadzie wyjawił, że zdjęcia rozpoczną się latem 2017 roku.

Tak o ekranizacji wypowiedział się w jednym z wywiadów Levy:

Ten projekt interesował mnie od lat. Grałem i uwielbiałem każdą iterację tej gry. Myślę, że w dużej mierze przyjął się powszechny pogląd, że to tak filmowa gra, jaką mogliśmy mieć. I jest filmowa nie tylko pod względem wizualnym, ale to jest po prostu zakorzenione w bohaterze i bardzo specyficznym tonie oraz poczuciu humoru, prawda? Kiedy ostatnio pojawił się wielki, zabawny, naładowany akcją film o polowaniu na skarby? No? To nie jest „Indiana Jones”, to nie jest „Skarb narodów”, to coś bardzo specyficznego, to wszystko jest zakotwiczone w postaci Nathana.
Moje zainteresowanie projektem nie malało, dawałem o tym znać po cichu ludziom, ale inni byli w to zaangażowani, a później ja byłem zajęty. Jednak w końcu nadszedł ten moment i to było coś w stylu: ‘Ja! Okey, ja!’, a Sony i zaangażowani producenci stwierdzili, że „Tak, to rzeczywiście ma sens.”. Ja na to: „Tak! To było coś, co mówiłem od dawna.”. Jestem niezwykle podekscytowany tą pracą w przyszłym roku. Tak, to mój następny projekt. Celem jest rozpoczęcie zdjęć późną wiosną bądź wczesnym latem. – zapowiedział reżyser.

Film przechodził już przez różne fazy rozwoju, a przymiarki do niego trwają już od 6 lat. Mark Wahlberg miał zagrać głównego bohatera, Nathana Drake’a, a reżyserem początkowo imał być David O. Russell. Inni twórcy przychodzili i odchodzili, w tym Neil Burger czy Seth Gordon. Natomiast Levy stwierdził, że nie brakuje mu propozycji od fanów dotyczących castingu – wszystko dzięki Twitterowi:

Niech Bóg Cię błogosławi, Twitter, ale żartowałem z tym, że oszczędzacie moje pieniądze na wynajęcie reżysera castingu, ponieważ począwszy od Nikolaja Coster-Waldau kończąc na Oscarze Issacu, Nathanie Fillionie, każdego, którego byście chcieli, Chris Pratt, Chris Evans, Chris Pine, są jedynie sugestiami. Każdy aktor wymieniony przez Was jest przystojny, co można w sumie powiedzieć o większości gwiazd, ale on musi wyglądać jak Drake, kwadratowa szczęka, istna rzeźba. Póki co nie podam swoich propozycji. – zdradził twórca odnośnie propozycji fanów na odtwórcę głównej roli.

Joe Carnahan nazwało ostatnio Nathana Drake’a „anty Indianą Jonesem”. Co na to Levy?

Tak, zawsze czułem, że dużo gadam, ale Joe jeszcze więcej! Joe jest zabawny w codziennym życiu i w social media, bo jest nieustraszony, szczery i myślę, że miał rację mówiąc o tym Indiana Jonesie. Ludzie porównują „Uncharted” do tego, bo w obu przypadkach chodzi o polowanie na skarb, ale Indy jest taki akademicki, była tam szlachetność i dobra wiara… był bohaterem, a Drake to ostatnia osoba, którą można by znać z heroiczną. – wyjaśnia reżyser.

A czy adaptacja „Uncharted” może skorzystać z technologii VR?

Myślę, że to, co wszyscy czujemy grając w „Uncharted”, to podejście, że akcja jest doświadczeniem wciągającym. Już zacząłem myśleć o tym, jak możemy zbliżyć do siebie filmowe sekwencje, które mogłyby (lub niekoniecznie) być sekwencjami wyjętymi z gry. Myślę, że ludzie będą zawiedzeni, gdy wszystko wrzucimy do live-action. Podobnie jak wielu z nas, ja także parałem się próbką wirtualnej rzeczywistości i bardziej wciągających technologii. Myślę, że jest to zdumiewająco imponująca przyszłość, której chwilowo nie wywalczymy, ale mam nadzieję, że za wiele lat będzie możliwość kręcenia filmów w tym wymiarze i w tym formacie. – zapowiedział Levy.

Premiera adaptacji „Uncharted” będzie miała miejsce latem 2018 roku.