Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kiedy ruszą zdjęcia do Morbiusa?

Po kasowym sukcesie pierwszego z zapowiedzianych przez Sony widowisk, “Venoma”, spiderverse zaczyna się rozrastać. Wiemy, który film jest następny w kolejce do realizacji.

Będzie to „Morbius the Living Vampire”, którego gwiazdą jest Jared Leto.

Producentami widowiska zostali Matt Tolmach i Avi Arad, którzy udzielili ostatnio wywiadu i zdradzili, że są pewni iż film z Jaredem Leto w tytułowej roli powstanie:

To dla nas bardzo ważne, że taki aktor jak Jared [Leto] i Tom [Hardy] – chcieli mieć swojego bohatera. I to bohatera, którego pokochali. Zdawaliśmy sobie sprawę jak trudno ściągnąć któregoś z nich do filmu, wydaje się to być niemal niemożliwe. – podkreślił Arad.

Widowisko „Morbius” wyreżyseruje Daniel Espinosa („Life”) na podstawie scenariusza stworzonego przez duet odpowiedzialny za serial Netflixa „Zagubieni w kosmosie” – Burk Sharpless i Matt Sazama.

Głównym bohaterem filmu, podobnie jak w komiksowym pierwowzorze, jest dr Michael Morbius, którego historia potoczy się podobnie. Próbując się uleczyć spowoduje u siebie przemianę w żywego wampira. Łaknienie ludzkiej krwi będzie w nim wzbudzać obrzydzenie do samego siebie, wstyd i wyrzuty sumienia. Postanawia więc żerować jedynie na kryminalistach.