Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kiedy ruszą zdjęcia do sequela Kingsman: Tajne służby?

Brytyjski reżyser Matthew Vaughn już w czerwcu potwierdził, że będzie pracował nad drugą częścią „Kingsman: Tajne służby”. Gwiazdą kontynuacji ma być ponownie Taron Egerton, jednakże aktor podpisał umowę na zagranie głównej roli w „Robin Hood: Origins”. Czy uda się pogodzić terminy kręcenia zdjęć do obydwu produkcji?

Taron Egerton został wybrany do roli Robin Hooda w produkcji Lionsgate – „Robin Hood: Origins”. Jeżeli nie uda się pogodzić kalendarza zdjęciowego obydwu produkcji, aktor być może będzie zmuszony zrezygnować z udziału w najnowszej odsłonie przygód banity z Sherwood, do którego zdjęcia mają ruszyć w lutym 2016 roku.

Studio 20th Century Fox i Lionsgate są więc zmuszone dopracować kalendarz zdjęciowy, gdyż wytwórnia Fox chce rozpocząć prace nad „Kingsman 2” na wiosnę przyszłego roku, prawdopodobnie w kwietniu.

Prace nad kontynuacją „Kingsman: Tajne służby” już trwają. Autorem scenariusza, podobnie jak w przypadku pierwszej części jest Matthew Vaughn, a tekst jest obecnie doszlifowywany. Możemy oczekiwać, że w sequelu zobaczymy amerykański odpowiednik tytułowej organizacji.

Film „Kingsman: Tajne służby” zdobył popularność, która przerosła oczekiwania jego twórców. Przypomnijmy, że nieoczekiwanie „Kingsman: Tajne służby” zarobił ponad 403 miliony przy budżecie 81 milionów.

Matthew Vaughn znany jest z tego, że nie podejmuje się kręcenia sequeli. Dla „Kingsman: Tajne służby” złamie tę zasadę. Na razie jednak pracuje nad inną adaptacją komiksu – „Flash Gordon”. Niedawno okazało się również, że twórca „Kingsman: Tajne służby” przeniesie na duży ekran bestsellerową powieść szpiegowską Terry’ego Hayesa pt. „Pielgrzym” („I Am Pilgrim”), więc na konkrety dotyczące „Kingsman 2” musimy jeszcze poczekać.