Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kilka szczegółów na temat nowego projektu Whedona

Joss Whedon, reżyser „Czasu Ultrona” w wielu wywiadach wyznał, że ta część Avengersów „złamała” go. Filmowiec koniecznie chce powrócić do tworzenia i kręcenia swoich własnych historii. W maju wyznał, że pracuje nad nowym filmem, o „dziewczynie, która wpada w kłopoty”. Okazuje się, że będzie to horror osadzony w czasach II Wojny Światowej, a projekt ten będzie najmroczniejszym filmem tego reżysera. W produkcji ma mu pomóc Robert Downey Jr, a scenariusz będzie dla Whedona sporym wyzwaniem.

Jestem w trakcie pisania scenariusza, którym niezwykle się ekscytuję i ponownie będę się nim pasjonował jakoś 9 listopada. To zdecydowane odstępstwo od tego, czym do tej pory się zajmowałem. Nie napisałem jeszcze niczego tak mrocznego. – wyznaje Whedon. Nie zdradził jednak tytułu swojego nowego projektu, ale wydawałoby się, że planuje przedstawić pewne zależności pomiędzy Donaldem Trumpem i Adolfem Hitlerem:

To historyczna fikcja, horror o czasach, kiedy świat wariował, II Wojnie Światowej. Muszę Wam to powiedzieć: byłem w Niemczech i w Polsce, aby przeprowadzić badania do tego filmu i widziałem wiele podobieństw do USA. I wiem, że to słaba rzecz, porównywać „pomarańczowego gościa” do małego faceta z wąsami, ale widzi się rzeczy, nieusuwalne rzeczy, jeżeli chodzi o propagandę, stan kraju i te podobieństwa są cholernie niesamowite. – dodaje, ale nie wyjawia żadnych innych szczegółów dotyczących fabuły.

Jesteście zainteresowani projektem Whedona?