Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kilka szczegółów na temat postaci Snoke’a

 

„Kim jest Supreme Leader Snoke”? było jednym z największych pytań, które pojawiły się po premierze „Przebudzenia Mocy”. Pojawiało się wiele szalonych teorii na ten temat, podobnie jak odnośnie powstania Najwyższego Porządku i treningu Kylo Rena po przejściu na Ciemną Stronę.

Pablo Hidalgo, dyrektor wykonawczy Lucasfilm Story Group w ostatnim wywiadzie obalił najsłynniejszą teorię traktującą o tym, że Supreme Leader Snoke to tak właściwie Darth Plagueis. Jakbyście nie pamiętali, był to mistrz Sithów, wspomniany przez Palpatine’a w „Zemście Sithów”.

Niektórzy fani Gwiezdnych Wojen uważają, że Darth Plagueis mógłby się wskrzesić, ponieważ podobno był w stanie uratować przed śmiercią tych, o których śmierci wiedział. Ale Pablo Hidalgo wyjaśnia na Twitterze, że ta teoria nie ma sensu: „Mówiono, że posiadał zdolność utrzymywania swoich z dala od śmierci. Nie samego siebie. Jego uczeń go zabił.”

snoke tw 1

 

snoke tw 2

A jaka jest Wasza teoria na temat jego pochodzenia? Ostateczną odpowiedź być może poznamy w kolejnej części, której premiera została zapowiedziana na 15 grudnia 2017 roku.