Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kim jest Jyn Erso z Rogue One: A Star Wars Story?

Promocja filmu z uniwersum Gwiezdnych Wojen idzie pełną parą. Tym razem Felicity Jones postanowiła podzielić się z fanami kilkoma dodatkowymi informacjami o jej bohaterce, Jyn Erso.

Aktorka zdradziła:

Jest absolutnie bardzo niezwykłą bohaterką. Jest kimś na krawędzi i obrzeżach społeczeństwa. Fizycznie jest mniejsza niż wszyscy wokół niej, ale… kiedy ktoś w coś głęboko wierzy, to daje mu siłę, motywuje go, to jest coś, co daje komuś niewyobrażalną siłę. – mówi Felicity Jones.

Reżyser Gareth Edwards dodaje, że wybrał Jones dlatego, że nie była (…) taka typowo czadowa i mocna, co by sprawiło, że widzowie nie mogliby się wczuć w jej sytuację. Jest wielu ludzi, których można nauczyć walczyć i pokonywać ludzi w fizyczny sposób. Dla mnie bardziej interesującą rzeczą jest to, kiedy pojawia się pęknięcie w zbroi, kiedy można w kimś dostrzec pewną lukę. Można po prostu zatrzymać kamerę na Felicity i nie powiedzieć ani słowa, a wy i tak poczujecie, że targa nią milion emocji. Zainteresuje Was to, o czym myśli i co się dzieje. Jest bardzo uważna w każdej scenie.

Bohaterem Jyn Erso w filmie jest Mon Mothma (w tej roli Genevieve O’Reilly):

Mon Mothma jest dla Jyn ostatecznie kimś, na kim się wzoruje. Kiedy film się rozpoczyna, Jyn ma przed sobą bardzo silną, żeńską postać, kogoś, kogo szanuje. – dodaje Jones.

Mon Mothma

Premiera „Rogue One: A Star Wars Story” zapowiedziana jest na 16 grudnia.