Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

King Kong króluje w box-office

Najnowsze widowisko od Warner Bros. Pictures – „Kong: Wyspa czaszki” osiągnęło znacznie lepsze wyniki niż zakładali twórcy. Kong weekendową popularnością pokonał nawet „Logana”!

Drugi film wchodzący w tworzone przez wytwórnię uniwersum potworów, zaliczył barzo dobre otwarcie. Na wejściu zgarnął 61 mln dolarów, a najbardziej optymistyczne szacunki oscylowały w okolicach kwoty 50 mln. „Kong: Skull Island” zaliczył gorsze otwarcie niż poprzedni „potworny” film – „Godzilla” w 2014 roku zgarnęła na otwarciu ponad 90 mln. Jednak Warner Bros. i tak mają powody do radości, gdyż wynik produkcji w reżyserii Jordana Vogt-Robertsa okazał się być czwartym najlepszym otwarciem w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Łączne, globalne wpływy widowiska szacuje się na ponad 142 mln dolarów.

Również 20th Century Fox nie ma się czym martwić. „Logan” nadal przyciąga widzów do kin i zarabia ogromne pieniądze. Weekendowe wpływy ostatniego filmu z Hugh Jackmanem w roli mutanta Wolverine’a wyniosły 37,9 mln dolarów, a film zgromadził do tej pory na swoim koncie ponad 152 mln dolarów.

Magiczną barierę 100 mln dolarów przekroczył także inny film. Horror „Get Out” od Jordana Peele’a okazał się być niespodziewanym hitem i od premiery, która miała miejsce 24 lutego, zarobił dla Universala ponad 111 mln dolarów. Warto tutaj podkreślić, że budżet filmu wyniósł zaledwie 4,5 mln dolarów.

Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę weekendowego zestawienia box-office:

bo weekednd

Źródło: boxofficemojo.com