Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

King Kong zmierzy się z Russellem Crowe?

Wytwórnia Warner Bros chce obsadzić w drugiej głównej roli męskiej w „Kong: Skull Island” Russella Crowe’a. Brie Larson („Wykolejona”) i Russell Crowe („Gladiator”, „Noe: Wybrany przez Boga”) prowadzą negocjacje odnośnie ról w zapowiedzianym na 2017 rok widowisku.

Brie Larson miałaby zagrać główną rolę kobiecą. Natomiast Russell Crowe wcieliłby się w jedną z postaci, którą wcześniej mieli zagrać Michael Keaton i J.K. Simmons, zanim zrezygnowali z udziału w projekcie kilka tygodni temu. Wówczas realizacja filmu stanęła pod znakiem zapytania, ale niedawno dowiedzieliśmy się, że projekt jest kontynuowany i producenci szukają nowych aktorów.

Film wyreżyseruje Jordan Vogt-Roberts, twórca m.in. „Królów lata” i „Doliny nieumartych”. Za scenariusz projektu odpowiadają Max Borenstein („Siódmy syn”, „Godzilla”) i John Gatins („Giganci ze stali”, „Lot”).

Fabuła „Kong: Skull Island” skupi się na grupie o podróżników, którzy znajdą się na tytułowej wyspie, zamieszkanej m.in. przez samego King Konga. Jednym z nich będzie syn Carla Denhama, który ćwierć wieku po śmierci King Konga w Nowym Jorku, podjął się udziału w ekspedycji, której celem jest wyjaśnienie tajemnicy kryjącej się na Wyspie Czaszek.

Twórcy zapowiadają, że w ich historii znajdzie się miejsce na uhonorowanie tradycji opowieści o King Kongu, jednak przedstawią zupełnie nową wersję opowieści w odrębnej linii czasu.

W głównej roli zobaczymy Toma Hiddlestona.

Światowa premiera „Kong: Skull Island” zapowiedziana została na 9 marca 2017 roku.