Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kinowy Inhumans nie będzie crossoverem Agents of S.H.I.E.L.D.?

Na temat tego, że ścisłe powiązania zapowiadanego na 2019 rok filmu „Inhumans” z Marvelowskim serialem „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” wcale nie są tak oczywiste, spekuluje slashflm.com. Serwis Cytuje Clarka Gregga, który powiedział, że film może być raczej samodzielnym tworem.

Inhumans pojawili się pod koniec ostatniego sezonu serialu, w tym odgrywali znaczącą rolę. Wcześniej Agenci T.A.R.C.Z.Y. byli mniej lub bardziej związani z kinowymi przebojami Marvela, na wydarzenia z serialu bezpośrednio wpływały „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”, czy inne odsłony losów Avengersów. Czy i tym razem możemy mówić o ścisłym przenikaniu się fabuł, już tak oczywiste nie jest.

Film „Inhumans” będzie samodzielną kinową wersją. Reżyser i scenarzysta mają wolną rękę co do tego, co zrobią z Inhumans. Ale mam jednak nadzieję, że w jakiś sposób nasi Inhumans będą powiązani z filmem, szkoda byłoby tego nie wykorzystać – powiedział Clark Gregg (agent Coulson) w „Digital Spy”. Gregg zdaje się nie wiedzieć na razie o żadnych konkretnych planach co do ewentualnego crossovera „Ihumans” i „Agents of S.H.I.E.L.D”.

Zdaniem aktora nie byłoby to takie złe, jeśli film nie będzie osadzony w wydarzeniach z serialu. Clark Gregg przyznaje, że takie crossovery to fajna sprawa, jeśli zdarza się raz na jakiś czas, serial jednak powinien funkcjonować samodzielnie. Przyznaje, że ciekaw jest, jak się to rozwinie.

Slashfim.com podkreśla, że telewizyjne i kinowe sekcje Marvela ostatnio są nieco bardziej rozdzielone niż dotychczas. Po reorganizacji Marvel Studios w lecie, Kevin Feige kieruje sekcją filmową i odpowiada przed Alanem Hornem z Disneya, podczas gdy jego poprzedni zwierzchnik, Ike Perlmutter pozostał odpowiedzialny za seriale. Nawet jeśli wcześniej planowane było połączenie filmowej historii Inhumans z serialową, wiele mogło się zmienić.

Premiera „Inhumans”, ostatniego z fazy trzeciej filmowego uniwersum Marvela, swoją premierę ma mieć 12 lipca 2019.