Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Klapa Blade Runnera 2049 w box office

Niestety, mimo pochlebnych recenzji „Blade Runner 2049” zaliczył ponad 50% spadek oglądalności i możemy już mówić o klęsce produkcji. Film Denisa Villeneuve’a przedgrał walkę o widzów z horrorem „Śmierć nadejdzie dziś”.

Ubiegły weekend należał do „Happy Death Day” („Śmierć nadejdzie dziś”) . Widowisko w reżyserii Christophera B. Landona zarobiło na otwarciu 26,5 mln dolarów (przy budżecie 4,8 mln) w samych Stanach Zjecnoczonych. Universal i reżyser mogą świętować znakomite wyniki, gdyż obraz zdołał zgromadzić na swoim koncie łącznie 31,5 mln dolarów.

„Blade Runner 2049” znalazł się na 2 miejscu zestawienia z wynikiem 15,1 mln dolarów. W drugim tygodniu po premierze obraz zdołał zarobić w USA zaledwie 60,5 mln, łącznie mając na swoim koncie kwotę 158,5 mln (przy 150 mln budżecie).

Pierwszą trójkę weekendowego box office zamyka najnowszy film Martina Campbella – „The Foreigner”, który zadebiutował w USA z wynikiem 12,8 mln dolarów. Thriller w gwiazdorskiej obsadzie (Jackie Chan, Pierce Brosnan) zgromadził na swoim koncie łączne wpływy w wysokości 88,4 mln dolarów przy 35 mln budżecie. Kwota ta jest dużą zasługą popularności obrazu Martina Campbella w Chinach.

Poniżej prezentujemy TOP10 weekendowego zestawienia box office:

box of br49

Źródło: boxofficemojo.com