Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Klipy z Johna Cartera!

Studio Walt Disney mocno promuje swoją największą superprodukcję science fiction roku – pojawiły się klipy i nowe promo z filmu „John Carter” opartego na klasycznej powieści „Księżniczka Marsa”.

Weteran wojny secesyjnej, John Carter, zostaje przeniesiony na Marsa, gdzie odkrywa bujne życie odmiennej planety, której główni mieszkańcy to ponad 3,5 metrowi zieloni barbarzyńcy. Bohater szybko staje się więźniem stworów, a gdy tylko udaje mu się uciec, poznaje Dejah Thoris, księżniczkę, która bardzo potrzebuje jego pomocy.

Twórcą filmu jest Andrew Stanton, mistrz z Pixara, który zdobył Oscara za animacje „Wall-E” i „Gdzie jest Nemo?”. Przypomnijmy, że na przestrzeni dekad książka „Księżniczka Marsa” inspirowała największych filmowców tworzących klasyki kina science fiction.

W obsadzie są Taylor Kitsch, Lynn Collins, Willem Dafoe, Mark Strong, Bryan Cranston („Breaking Bad”), Thomas Haden Church i James Purefoy („Rzym”). „John Carter” jest aktorskim debiutem Andrew Stantona. Premiera w USA i w Polsce zaplanowana jest na 9 marca.

Na samym dole także film zza kulis, w którym Andrew Stanton opowiada, że film napędza fabuła i bohaterowie, nie efekty specjalne. Ponadto portal Cominsoon.net opublikował galerię 97 zdjęć z filmu.

{youtube}dzxL2L9lFSs{/youtube}

{youtube}f5CP313bEEk{/youtube}

{youtube}KIkQvTZ5zXY{/youtube}

carter2