Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Knights of the Old Republic zawita na ekran!

„The Rise of Skywalker” zakończył kinową sagę i wielu zastanawiało się co dalej z franczyzą „Gwiezdnych Wojen”. Dostaliśmy od Disney+ genialny serial „The Mandalorian”, a w drodze są jeszcze dwa inne – przygody Cassiana Andora i show Obi-Wana. Jednak co z produkcjami filmowymi? Teraz Disney i Lucasfilm oficjalnie potwierdziły, że w końcu zobaczymy film „Knights of the Old Republic”!

„Knights of the Old Republic” (KOTOR) to cykl gier fabularnych osadzona w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, która składa się z dwóch odsłon. Od premiery dwójki – „Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords” minęło już niemal 15 lat. Cykl zdobył uznanie fanów i graczy z całego świata.

Akcja gier została osadzona 4000 lat przed powstaniem Imperium Galaktycznego i znacznie rozbudowała uniwersum, ukazując nowe historie i bohaterów niezwiązanych z rodem Skywalkerów. Pomysły twórców oraz postacie z gier to istny skarbiec pomysłów i materiałów źródłowych, z których wytwórnie mogą teraz czerpać, by napędzać nowe produkcje. I chodzi nie tylko o adaptacje gier, ale także o możliwość stworzenia nowej sagi, jak w oryginalnych dziewięciu filmach spod znaku „Star Wars”.

Pierwsze wieści o filmie pojawiły się w kwietniu 2019 roku i wówczas szefowa Lucasfilm Kathleen Kennedy przyznała, że produkcja znajduje się na bardzo wczesnym etapie pre-produkcji. Teraz, po wpływach z „The Rise of Skywalker”, możliwe, że prace nad filmem KOTOR nabiorą tempa.

Jedno jest pewne – Disney i Lucasfilm pracują nad filmem „Knights of the Old Republic”. Pytanie tylko kiedy produkcja otrzyma datę premiery? Będziemy śledzić na bieżąco doniesienia o tym projekcie i z pewnością damy Wam znać, gdy pojawi się więcej konkretów.

Źródło: www.scified.com