Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kochanka Szamoty – premiera być może jeszcze w tym roku! (wideo)

 

W sieci udostępniono pierwszą oficjalną zapowiedź filmu „Kochanka Szamoty” w oparciu o twórczość klasyka polskiej literatury grozy, Stefana Grabińskiego! Opowiadanie zostało wydane w 1922 roku, a zapowiedź powstającego na jego podstawie horroru możecie zobaczyć poniżej.

Scenariuszem i reżyserią zajmuje się Adam Uryniak. Film powstaje dzięki wsparci fanów i zbiórce przeprowadzonej za pośrednictwem portalu Polak Potrafi. W obsadzie pojawią się: Marcin Sianko, Małgosia Kowalska, Tadeusz Łomnicki, Michał Chołka, Jan Peszek, Anna Szymańczyk, Małgorzata Pruchnik-Chołka oraz Karol Jasiński.

Oficjalny opis i zwiastun „Kochanki Szamoty”:

Do opuszczonego majątku Różowola przyjeżdża notariusz Józef Szamota. Ma oszacować wartość posiadłości. Ostatni właściciel, hrabia Kalergis, miał wśród miejscowych opinię dziwaka i do dzisiaj krążą o nim różne opowieści. Na miejscu wita Szamotę Teofil, dawny kamerdyner hrabiego, a obecnie jedyny strażnik starego pałacu.
Bohater spędza w majątku kilka dni. W trakcie swojej pracy natrafia na wiele drobiazgów należących do dawnych właścicieli. Jego szczególne zainteresowanie budzi znajdujący się w jednym z pokoi portret pięknej kobiety. Lektura starych dokumentów odkrywa przed notariuszem coraz więcej faktów z przeszłości. Także atmosfera domu silnie wpływa na nastrój Szamoty. Mężczyzna powoli zapomina o swojej pracy i coraz bardziej poświęca się odkrywaniu tajemnic Różowoli.
Jednego z ostatnich wieczorów w majątku w pokoju Szamoty pojawia się kobieta z obrazu. Spędzają upojną noc. Rano po kochance nie ma jednak śladu, więc mężczyzna podejrzewa, że jej „wizyta” była jedynie sennym marzeniem, na który wpływ miała spora ilość wypitego przez niego wina. Jednak kolejne dziwne wydarzenia wskazują, że w pałacu poza Szamotą i Teofilem jest ktoś jeszcze. Bohater postanawia za wszelką cenę odkryć tajemnice ukryte w murach Różowoli.