Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kogo zobaczymy w Dark Universe?

Najnowsze wiadomości dotyczące projektu „Dark Universe” (pierwotny tytuł „Justice League Dark”) są obiecujące. Producentem jest Scott Rudin i wiele wskazuje na to, że pod jego nadzorem prace nabierają tempa.

Scott Rudin pracował nad takimi znakomitymi produkcjami jak „To nie jest kraj dla starych ludzi”, „Grand Budapest Hotel” czy „Truman Show”. Teraz zajmuje się produkcją „Dark Universe” z uniwersum DC Comics. Produkcja powstaje na zlecenie wytwórni Warner Bros.

Obecnie trwają poszukiwania obsady. Do kilku niepotwierdzonych informacji dotarł Latino Review. Kogo wytwórnia Warner Bros. chciałaby mieć w swoim filmie?

Początkowo w planach Guillermo del Toro (który zrezygnował z pełnienia funkcji reżysera, ale zostaje związany z filmem jako producent) w skład drużyny mieli wchodzić: Constantine, Zatanna, Swamp Thing, Deadman oraz Etrigan The Demon. Z gościnnym występem miała także pojawić się Enchantress, którą zagra Cara Delevingne. Dzięki temu „Dark Universe” miało rozgrywać się w tym samym uniwersum co „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” oraz „Legion Samobójców”. Del Toro w roli Swamp Thing typował Rona Perlmana, który to wybór został entuzjastycznie przyjęty przez Warner Bros.

Nieoficjalne informacje, do których dotarł portal Latino Review, sugerują kogo jeszcze na celowniku ma wytwórnia.

Guillermo del Toro do roli Constantine’a (lidera Justice League Dark) szukał aktora, który jest mniej rozpoznawalny w filmowym biznesie. Jednakże Warner Bros uważa zgoła odwrotnie: pierwszym wyborem do tej roli ma być bowiem Colin Farrell. Gdyby jednak Farrell nie był zainteresowany, to wytwórnia ma zwrócić się do Ewana McGregora.

W „Dark Universe” może również pojawić się Monica Bellucci, która miałaby wcielić się w Madame Xanadu. Wytwórnia rozgląda się także za aktorami do roli Deadmana (poszukiwany jest aktor z komediowym zacięciem) oraz Zatanny (Warner Bros widzi w tej roli aktorkę afroamerykańską lub latynoską).

„Dark Universe” przedstawi historię szaleńca, który wykrada starożytne zwoje, by przy ich pomocy doprowadzić do zniszczenia świata. Constantine postanawia go powstrzymać i w tym celu organizuje grupę składającą się z bohaterów.

Pierwotny projekt „Dark Universe”, noszący wówczas tytuł „Heaven Sent” zakładał, że drużynę stworzą postacie związane z magią i zjawiskami paranormalnymi DC, m.in. Spectre, Swamp Thing, Deadman, Phantom Stranger, Etrigan oraz Zatanna. Liderem tej grupy ma być John Constantine.

Prace nad filmem „Dark Universe” mają ruszyć w przyszłym roku. Guillermo del Toro zrezygnował z pełnienia funkcji reżysera, ale zostaje związany z filmem jako producent.