Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kogo zobaczymy w Justice League Dark?

Chociaż produkcja nie ma szczęścia do reżysera (ze stanowiska zrezygnowało już kilku twórców, ostatnio Guillermo del Toro i Doug Liman), to Warner Bros. nadal rozwija projekt. Dziś w mediach pojawiły się nowe informacje dotyczące gościnnych występów kilku postaci.

W zeszłym roku Warner Bros. zleciło napisanie scenariusza Jonowi Spaihtsowi („Doktor Strange”). Teraz dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że w jego skrypcie jest scena opisująca podróż do pubu Oblivion, który znajduje się w kieszonkowym uniwersum Eddiego Deacona.

Bar Oblivion to miejsce dostępne wyłącznie dla osób i istot parających się sztukami magicznymi, a zarazem siedziba drużyny magów Shadowpact. Podobno ta grupa również jest częścią fabuły „Justice League Dark”. W skład Shadowpact na przestrzeni czasu wchodziło wiele postaci, m.in. Black Orchid, Phantom Stranger, Doctor Fate czy Detective Chimp. Mają się oni pojawić w filmie z gościnnym występem.

oblivion bar

„Justice League Dark” zadebiutowała w DC Comics w 2011 roku. W jej skład wchodzą John Constantine, Deadman, Swamp Thing oraz Zatanna. Podejmują się misji, do których nie pasują działania Liga Sprawiedliwych. „Justice League Dark” zdecydowanie jednak nie będzie historią kilku złoczyńców, którzy zostają zmuszeni przez rząd do ratowania świata. To grupa protagonistów, którzy sami z siebie postanawiają zwalczać zło zagrażające naszej planecie.