Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kolejne filmy z uniwersum X-Men w planach 20th Century Fox

W jednym z ostatnich wywiadów twórca serii X-Men, Bryan Singer, potwierdził, że w planach wytwórni znajdują się kolejne produkcje ze świata mutantów. Dodatkowo będą one powiązane z zapowiedzianymi wcześniej serialami, które czekają na swoją premierę.

Kinowe uniwersum X-Menów w przyszłości z pewnością znacznie się poszerzy, biorąc pod uwagę fakt, że połączy się z zapowiedzianymi serialami: „Legionem” i niezatytułowanym jeszcze projektem.

Fabuła „Legionu” skupi się na postaci Davida Hallera (Dan Stevens), który jest synem Charlesa Xaviera. David jest schizofrenikiem, który większość swojego życia spędził w szpitalach psychiatrycznych. Singer jest producentem wykonawczym, wraz z Lauren Shuler Donner i Simonem Kinbergiem. Serial tworzy Noah Hawley.

Natomiast drugi serial zamówiony przez Fox skupi się na pewnej rodzinie, która odkrywa, że ich dzieci posiadają pewne niesamowite zdolności. Z biegiem czasu wychodzi na jaw, że dzieci są mutantami. Rodzice pragną chronić swoje pociechy przed rządem, porzucają dotychczasowe życie i uciekają przed władzami do podziemia. Trafiają tam na ludzi, którzy zmagają się z podobnymi problemami.

Serialem ma zająć się Matt Nix, który pracował nad takimi produkcjami jak „Tożsamość szpiega”, „The Good Guys” czy „Complications”. Producentami projektu są Simon Kinberg, Bryan Singer oraz Lauren Shuler Donner. Czy możemy się spodziewać, że serial będzie powiązany z kinowym uniwersum X-Men? Jak na razie nie podano w tej sprawie żadnych dalszych informacji.

Bryan Singer podkreślił, że seriale będą powiązane z kinowym uniwersum X-Men, ale będzie można je oglądać niezależnie od produkcji kinowych. Będą one stanowić fundament dla nowej, ambitnej i wyjątkowej historii, rozwijanej także w kolejnych widowiskach kinowych. Niestety twórca nie zdradził o które filmy chodzi. Czy w nadchodzących serialach zobaczymy nawiązania do zapowiedzianych premier z uniwersum X-Men: „Wolverine 3” i „Deadpool 2”? Czy może miał na myśli kolejne, nieujawnione jeszcze projekty 20th Century Fox? Być może niebawem dowiemy się czegoś więcej.