Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kolejni znajomi w 4. części Matrixa

W nadchodzącym czwartym „Matriksie” możemy zobaczyć jeszcze więcej znajomych twarzy. Niedawno potwierdzono, że w produkcji zagra Eréndira Ibarra („Sense8”), a teraz dowiadujemy się, że jest szansa na powrót Lamberta Wilsona.

W rozmowie z serwisem Allocine aktor podkreślił, że jego obecność w „Matrix 4” jest uzależniona od tego, czy uda mu się pogodzić prace nad innymi projektami. Wilson miałby ponownie zagrać Merowinga, a jego postać jest obecna w utrzymywanym w tajemnicy scenariuszu filmowym. Czyżby oznaczało to ścieżkę powrotu również dla żony Merowinga, Persefony? Przypominamy, że w trylogii „Martix” w tę postać grała Monica Bellucci. Pozostaje czekać na oficjalne informacje ze strony twórców filmu.

Jak na razie potwierdzonymi członkami obsady „Matrix 4” są Keanu Reeves w roli Neo, Carrie-Anne Moss jako Trinity, Neil Patrick Harris, Yahya Abdul Mateen II, Jonathan Groff, Jessica Henwick, Jada Pinkett Smith oraz Toby Onwumere.

Reżyserią „Matrix 4” zajmie się Lana Wachowski, która wspólnie z Aleksandarem Hemonem i Davidem Mitchellem zajęła się scenariuszem. Produkcja filmu ma się rozpocząć z końcem 2020 roku.

Premierę widowiska zaplanowano na 20 maja 2021roku.