Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kolejny mini-prequel Blade Runner 2049

W sieci zadebiutowała nowa krótkometrażówka, która przygotowuje nas na świat, jaki zobaczymy w filmie „Blade Runner 2049”. Zobaczcie wideo pt. „2048: Nowhere To Run” z Dave’m Bautista.

 

Wcześniej twórcy podzielili się z nami historią rozgrywającą się w 2036 roku, której bohaterem była postać Niandera Wallace’a grana przez Jareda Leto. Tym razem otrzymaliśmy pogląd na wydarzenia z 2048 roku, a głównym bohaterem krótkometrażówki jest postać Sappera, którą sportretował Dave Bautista.

„Blade Runner 2049” od Warner Bros. Pictures, Sony Pictures oraz Alcon Entertainment to kontynuacja kultowego „Łowcy androidów” z Harrisonem Fordem. Oryginalny film oparty był na powieści „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?” autorstwa Philipa Dicka. W sequelu postać, w którą wciela się Ryan Gosling poszukuje dawnego łowcy, Ricka Deckarda (Harrison Ford), który był zaginiony przez ostatnich 30 lat.

Produkcja trafi do kin 6 października. W pozostałych rolach wystąpią Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Robin Wright, Mackenzie Davis, Carla Juri, Lennie James, Dave Bautista oraz Jared Leto. Reżyserią zajął się Denis Villeneuve.