Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kolejny sukces na koncie Dwayne’a Johnsona

Włodarze Warner Bros. mogą sobie pogratulować: drugi najbardziej dochodowy rynek świata należy do nich! Chiny podbiły dwa widowiska z tej wytwórni: “Rampage” z Johnsonem w roli głównej oraz “Player One”. W ostatni weekend te dwa filmy zarobiły tam niemal 70 milionów dolarów. Jak wyglądają wpływy z rodzimego rynku?

W ostatni weekend również w Stanach Zjednoczonych “Rampage: Dzika furia” był numerem jeden. Widowisko zarobiło w USA 35 mln dolarów, dodając do tego wpływy z zagranicy w wysokości 115,7 mln, co zapewniło zysk w wysokości 151,4 mln dolarów na otwarciu!  Oprócz Chin widowisko najlepiej radziło sobie w Wielkiej Brytanii i Korei Południowej gdzie zarobiło po 5,7 mln dolarów, Meksyku (4,8 mln) i Malezji (3,5 mln).

Drugie miejsce weekendowego zestawienia w USA należy do horroru “Ciche miejsce”, które w drugim tygodniu po premierze zarobiło 32,9 mln dolarów, gromadząc łącznie na swoim koncie wpływy wysokości 151,7 mln dolarów (przy 17 mln budżecie!). Najnowszy film Johna Krasinskiego i Emily Blunt zajął 3 miejsce w światowym box office, najlepiej sprzedając się w Wielkiej Brytanii (2,9 mln) i Australii (1,9 mln).

Natomiast drugą lokatę światowego zestawienia zajmuje widowisko “Player One” w reżyserii Stevena Spielberga. Film w 3 tygodniu na ekranach zarobił kolejne 34 mln, gromadząc łącznie na swoim koncie sumę przekraczającą 475 mln dolarów. W USA w ostatni weekend ekranizacja powieści Ernesta Cline’a zajęła 4 miejsce z wynikiem 11,5 mln. Wyprzedził ją horror “Truth or Dare” (“Prawda czy wyzwanie”) w reżyserii Jeffa Wadlowa, który zarobił na otwarciu 18,6 mln dolarów (przy budżecie 3,5 mln dolarów).

Tak prezentuje się pierwsza dziesiątka weekendowego zestawienia w USA:

box we kw