Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kolejny twórca rezygnuje z Dark Universe

Mroczne Uniwersum studia Universal powoli traci kolejne filmy. Dziś dowiedzieliśmy się, że z pracy nad projektem zrezygnował scenarzysta „Niewidzialnego człowieka”, Ed Solomon.

Powolny upadek Mrocznego Uniwersum od Universal Pictures rozpoczął się od klęski finansowej „Mumii”. W listopadzie ubiegłego roku z prac nad nim zrezygnowali jego dwaj główni projektanci, producenci i scenarzyści – Chris Morgan i Alex Kurtzman. Teraz dołączył do nich Ed Solomon, który miał rozpisać fabułę „Niewidzialnego człowieka” („The Invisible Man”). W głównej roli mieliśmy zobaczyć Johnny’ego Deppa.

Uważam, że Universal i ja mieliśmy zbyt rozbieżne spojrzenia na to, jak powinien wyglądać „The Invisible Man”. Początkowo liczyliśmy jeszcze na kompromis i to, że spotkamy się w pół drogi. Być może powinienem bardziej wsłuchać się w to, czego studio ode mnie oczekiwało. Podejrzewam, że Universal musiał przemyśleć projekt i zastanowić się, dokąd zmierzają z całym Dark Universe, jakie są ich cele. Możliwe, że teraz zmienią plany i jest to dobre rozwiązanie.- skomentował swoje odejście scenarzysta.

W skład Dark Universe miały wchodzić takie filmy jak „Frankenstein”, „Bride of Frankenstein”, „Dracula”, „Creature from the Black Lagoon”, „Phantom of the Opera”, „Hunchback of Notre Dame” oraz „Invisible Man”. Gwiazdami, które miały się w nich pojawić byli m.in. Javier Bardem, Johnny Depp, Tom Cruise i Russell Crowe. Teraz całość rozbudowanego projektu stoi pod znakiem zapytania.