Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kolejny zwiastun Makbeta w reżyserii Justina Kurzela

W najnowszej adaptacji filmowej „Makbeta” w roli głównej zagra Michael Fassbender! Polski zwiastun ekranizacji dzieła Szekspira znajdziecie poniżej.

Zapowiada się ekranizacja stworzona z wielkim rozmachem, do tego krwawo i mrocznie jak dzieło Szekspira.

Szkocki generał Makbet, za namową swojej ambitnej żony, postanawia użyć wszystkich dostępnych środków, by zdobyć władzę i zostać królem, tak jak zasłyszał w przepowiedni. Produkcja ma być krwawym i pełnym bezwzględnej walki thrillerem osadzonym w realiach XI-wiecznej Szkocji.

W obsadzie filmu zobaczymy także, oprócz wspomnianego już Michaela Fassbendera, Marion Cotillard w roli Lady Makbet, David Thewlise jako Duncana, Jack Reynore – Malcolma, Elizabeth Debicki – Lady Makduff, a Paddy Considine w roli Banko.

Scenariusz filmu napisał Jacob Koskoff we współpracy z Toddem Louiso oraz Michaelem Lessliem. Produkcja już ma na swoim koncie pierwsze bardzo entuzjastyczne recenzje w zagranicznej prasie. Opinie krytyków, które pojawiły się po promocyjnych pokazach, sugerują znaczne podobieństwo filmu do głośnego serialu „Gra o tron”. Zbliżony styl wizualny tych produkcji możemy dostrzec w poniższym zwiastunie filmu. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego polskiego zwiastuna tej produkcji.

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 27 listopada tego roku.