Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kolekcja filmów Tima Burtona już na DVD

Kolekcja DVD 8 filmów ekscentryka kina – kreatywnego reżysera Tima Burtona. Jedyna taka kolekcja, którą polecamy wszystkim miłośnikom Burtona, trafiła do sprzedaży dziś, czyli 18 maja!

FILMY W RAMACH KOLECJI DVD:

WIELKA PRZYGODA PEE WEE HERMANA (1985) – po raz pierwszy na DVD
Ukradziono rower Pee Wee Hermana. Zrozpaczony właściciel jest przekonany, że winny temu jest jego wróg, Francis. By wykryć złodzieja, wzywa na pomoc swych przyjaciół. Wskazówką służy mu wróżka, która twierdzi, że wie, gdzie znajduje się zguba. Pee Wee wyrusza na poszukiwania. Towarzyszy mu Mickey, zbiegły więzień. Podróżując w poprzek Ameryki napotyka różnych ludzi i nowe, nieznane mu sytuacje.

SOK Z ŻUKA (1988)
Młode małżeństwo Adam i Barbara Maitland (Alec Baldwin i Geena Davies)  mieszka w uroczym domku na wzgórzu. W drodze na zakupy obydwoje giną w nieszczęśliwym wypadku, ale nie do końca zdają sobie z tego sprawę. Na dobre uświadamiają im to nowi lokatorzy, którzy wprowadzają się do ich domu. Deitzowie to bardzo hałaśliwa rodzina, więc Adam i Barbara postanawiają się ich pozbyć. Na nic jednak nie zdają się proste sztuczki, więc martwe małżeństwo prosi o pomoc bio-egzorcystę zwanego “Beetlejuice” (Michael Keaton).

BATMAN (1989)
Pod postacią Batmana (Michael Keaton) człowieka-nietoperza kryje się atletycznie zbudowany, super inteligentny mężczyzna, uzbrojony w niesamowitej konstrukcji przedmioty, służące walce i przemieszczaniu się w przestrzeni. Powołaniem naszego bohatera jest niesienie pomocy i wybawienia wszystkim będącym w potrzebie ludziom. W jego niezwykłych przygodach towarzyszy mu super atrakcyjna reporterka. Najpotężniejszym przeciwnikiem Batmana jest wróg publiczny – Joker (Jack Nicholson) – odrażająca postać o czarnej psychice. 

POWRÓT BATMANA (1992)
Batman (Michael Keaton), niezwyciężony obrońca sprawiedliwości, wyrusza na pomoc mieszkańcom Gotham City, terroryzowanym przez siły zła. Tym razem człowiek nietoperz musi pokonać geniusza zbrodni – Pingwina (Danny DeVito) oraz pozbawionego skrupułów potentata przemysłowego, Maksa Shrecka (Christopher Walken). Obaj planują skompromitowanie Batmana w oczach mieszkańców miasta. Zadanie jest tym trudniejsze, że nie sposób oprzeć się zniewalającemu urokowi Kobiety-Kota (Michelle Pfeiffer).

MARSJANIE ATAKUJĄ (1996)    
Tim Burton roztacza apokaliptyczną wizję odwiedzin przybyszów z kosmosu, z wciąż nie do końca zbadanej “czerwonej planety”. Kiedy na spokojnym dotąd niebie pojawiają się nagle pojazdy obcych, Ziemianie wpadają w panikę. Nieudolne próby obrony zdają się na nic. Wszystko pogrąża się w bezkresnym chaosie. Jednakże nieliczna garstka ludzi podejmuje wyzwanie rzucone przez wszechświat i stara się powstrzymać inwazję Marsjan. 

CHARLIE I FABRYKA CZEKOLADY (2005)
Ekranizacja popularnej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla. Głównym bohaterem filmu jest pochodzący z ubogiej rodziny chłopiec o gołębim sercu  o imieniu Charlie (Freddie Highmore), który żyje w cieniu niezwykłej fabryki czekolady należącej do Willy’ego Wonki (Johnny Deep). Ekscentryczny właściciel fabryki, której nie opuszczał przez ostatnie piętnaście lat, pewnego dnia ogłasza konkurs. W pięciu tabliczkach czekolady umieszcza Złote Kupony, które umożliwiają wstęp do jego bajkowego słodkiego królestwa. Rodzice Charliego kupują chłopcu wymarzony prezent urodzinowy – czekoladę Wonki i choć w tej tabliczce nie ma Złotego Kuponu, Charliemu wraz z czwórką innych dzieci udaje się spędzić jeden dzień w fabryce, gdzie czeka na niego wiele zaskakujących niespodzianek, m.in. czekoladowy wodospad, orzechowa sala, w której pracują wiewiórki i pyszna trawa. 

GNIJĄCA PANNA MŁODA (2005)
Film utrzymany w mrocznym, ale jednocześnie romantycznym klimacie znanym z wcześniejszych filmów Tima Burtona takich jak „Edward Nożycoręki” czy „Miasteczko Halloween”. Bohaterem rozgrywającej się w XIX-wiecznej, europejskiej wiosce historii jest młody mężczyzna Wiktor Van Dort, który w wyniku nieoczekiwanego zbiegu okoliczności poślubia zmarłą pannę młodą, podczas gdy jego prawdziwa narzeczona pozostaje w świecie żywych. I choć świat umarłych okazuje się znacznie ciekawszy i bardziej kolorowy od jego rodzinnej wioski, Wiktor przekonuje się, że nie ma takiej siły, która mogłaby zniszczyć miłość jego życia.

SWEENEY TODD: DEMONICZNY GOLIBRODA Z FLEET STREET (2007)
Sweeney Todd (Johnny Deep) przybywa do Londynu by dokonać mrocznej zemsty. Jest on demonicznym alter-ego Benjamina Bakera, który niesłusznie osadzony w więzieniu poprzysiągł odwet na Sędzi, który podczas nieobecności Barkera brutalnie zgwałcił jego żonę i porwał córkę, Johannę.. Sweeney Todd otwiera mroczny salon fryzjerski, w którym podcina gardła niewinnym klientom i w ten sposób zaopatrza wspólniczkę panią Lovett (Helena Bohnam Carter) w… nadzienie do ciastek. Adaptacja obsypanego nagrodami brodwayowskiego przeboju!

WYDANIE DVD
Unikalne wydanie kolekcji DVD obejmującej 8 filmów Tima Burtona zadebiutowało w sklepach 18 maja 2012 r.

 

burton1