Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kolekcja osobliwości Guillermo del Toro (galeria)

Reżyser „Labiryntu Fauna” i „Crimson Peak” od lat zbiera upiorne rekwizyty, ma nawet mieszkanie urządzone w stylu domu strachów. Część jego kolekcji fani będą mieli okazję zobaczyć na żywo w kilku miastach świata. Dla pozostałych – mamy zdjęcia.

Reżyser przyznał kiedyś, że uwielbia potwory tak samo jak inni ludzie kochają szczeniaczki. Zbierać książki, obrazy i figury naturalnych rozmiarów zaczął już jako dziecko. Obecnie kolekcja mieści się w Ponurym Domostwie (Bleak House), jak sam go nazwał.

Dziś rano obudziłem się w pokoju Dickensa, dedykowanym temu twórcy, gdzie dickensowskie i wiktoriańskie meble stoją wśród książek z epoki wiktoriańskiej. Wyszedłem przez korytarz Nosferatu, przez sekretne przejście za obrazem przechodząc do kuchni. – opowiadał Hollywood Foreign Press Association.

Żona i córki nie podzielają tej pasji do mrocznych i dziwnych rzeczy i nie przebywają w Ponurym Domostwie. Ani w Ponurym Domostwie 2, który służy del Toro jako przestrzeń do pracy.

Reżyser zdecydował się pokazać publiczności część swoich osobliwych zbiorów. Od lipca do listopada 500, z co najmniej 700, posiadanych przez niego eksponatów będzie dostępna w Los Angeles County Museum of Art. Następnie wystawa pojawi się również w Minneapolis, Toronto, Mexico City, Barcelonie, Paryżu i Nowym Jorku.

del toro 4 

 

del toro House

 

del toro House 1

 

del toro House 2

 

del toro House 3

 

del toro House 4

 

del toro House 5

 

del toro House 6