Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Koncepcja finałowego starcia ze Spider-Man: Far From Home

W sieci pojawiła się nowa galeria ze szkicami koncepcyjnymi z finałowego bitwy w widowisku MCU “Spider-Man: Daleko od domu”.


W obsadzie filmu wystąpili Tom Holland w roli tytułowego superbohatera z sąsiedztwa, Zendaya – „MJ”, a Jacob Batalon – Ned. Nie zabrakło też Marisy Tomei jako ciotki May, a Jake Gyllenhaal sportretował z kolei Quentina Becka alias Mysterio, Samuel L. Jackson zagrał Nika Fury’ego, a Cobie Smulders – Marię Hill.

Peter Parker powraca w kolejnym rozdziale serii “Spider-Man”. Młody superbohater postanawia wybrać się wraz z przyjaciółmi na Stary Kontynent, gdzie zamierza nieco odpocząć od sąsiedzkich zmagań z bezprawiem i zacieśnić relację z MJ. Jednak odłożenie kostiumu na bok nie potrwa długo, gdyż Nick Fury ma dla chłopaka trochę inne zadanie, wiążące się ściśle z zastanawiającymi atakami żywiołów w Europie.

Choć film w reżyserii Jona Wattsa był pożegnaniem Pajączka z Kinowym Uniwersum Marvela, to dziś możemy przyjrzeć się bliżej jakie pomysły mieli jego twórcy. Grafiki koncepcyjne ukazują, że planowano kilka innych widowiskowych scen, m.in. w finałowym starciu superbohatera: